.

Monetizace dat

Naučte svá data vydělávat

Propojte se se subjekty z jiných odvětví, realizujte společné kampaně, a monetizujte tak vlastní data.

Pojišťovny vlastní obrovské množství dat o svých pojistnících a jejich majetku, která se mohou stát cenným zdrojem informací pro společnosti z jiných odvětví. Spojte síly a namísto složitého vytváření nových komunikačních a prodejních kanálů zpeněžte svá anonymizovaná data.

Možností použít stávající data, která máte o svých klientech a jejich aktivitách, jsou spousty. Pomůžeme vám projít vaše datové zdroje a navrhnout takové kombinace, aby žádná příležitost nezůstala nevyužitá.

Pojišťovacím organizacím, které jsou už dnes našimi zákazníky pomáháme monetizovat např.:

  • Hodnocení solventnosti klienta – informace o plnění závazků pojistníka vůči pojišťovně mohou být cenným zdrojem například pro bankovní a úvěrové společnosti, které mohou lépe hodnotit riziko při poskytování půjčky.
  • Pojišťovací produkty – informace o uzavření nové pojistky může posloužit například subjektům z jiných odvětví (retail, bankovnictví, finance, výroba aj.) jako zdroj pro event-driven marketingové kampaně, personalizované kampaně či mikrokampaně.
  • Likvidace pojistných událostí – informace o škodní události například na automobilu či nemovitosti (dům, byt, výrobní hala, sklad apod.) nebo dalším majetku a jejím pojistném plnění ze strany pojišťovny mohou posloužit výrobcům, realitním kancelářím i prodejcům z různých segmentů v personalizované nabídce produktů či služeb.
  • Rodina pojistníka – informace o blízkém okolí pojistníka mohou napomoci dalším subjektům, například v retailu, v lepší segmentaci a cílení svých marketingových a prodejních aktivit.
8 mld

Podle odhadů může datová monetizace přinést celému pojišťovacímu segmentu až 8 miliard dolarů ročně navíc.

Data anonymně

Jako třetí strana umíme spojit portfolia obou stran, analyzovat typologii klienta, který je zajímavý pro každého z účastníků. Vlastní monetizace dat proběhne zcela bezpečně, plně v souladu s platnou legislativou. Pracujeme pouze s anonymizovanými daty, nad kterými vystavíme jasně definované byznysové případy využití.

Rádi byste získali řešení přímo na míru vašim potřebám? Kontaktujte naše experty na monetizaci dat ještě dnes.

Zanechte nám kontakt, ozveme se vám.

Děkujeme

V co nejbližší době se vám ozveme.