.

Boj s pandemií skrze inovace

S pandemií bojujte pomocí inteligentních řešení

Od plánování směn po sledování bezpečného chování

Mají všichni roušku a dodržují dvoumetrový rozestup? Nemá někdo ze zákazníků nebo zaměstnanců horečku? Jak plánovat směny a služby, aby se minimalizovalo riziko nákazy? A co v případě, že se u některého ze zaměstnanců potvrdí COVID-19?

Situace kolem koronaviru odhalila, že firmy, které se pustili včas do digitalizace, dokázaly ustát situaci během karantény podstatně lépe, než ty, které jsou teprve na začátku. Dnes se ukazuje, že firmy bez digitálních řešení hůře přežívají a nejsou připraveni flexibilně se přizpůsobit nečekaným změnám. Pro firmy a instituce jsem ve společnosti s Blindspot Solutions, připravili několik chytrých řešení a projektů, které pomáhají institucím a firmám zvládat pandemii COVID-19. Naší společnou prioritou je bezpečnost zaměstnanců a klientů. 

Monitorujte bezpečné chování klietů: Analýza videa v reálném čase

Monitorování bezpečného chování je v čase pandemie důležitější než kdy jindy. Naše řešení zjišťuje dodržování nařízených opatření s využitím umělé inteligence. Zpracování videa probíhá offline a splňuje tedy požadavky GDPR. Platformu je možné nasadit na již existující okruh bezpečnostních CCTV kamer.

Automaticky pak v reálném čase detekuje, zda: 

  • jsou dodržovány rozestupy,
  • je dodržena omezená kapacita uzavřených prostor a obchodů,
  • návštěvníci mají zakrytá ústa a nos rouškou.

Využití systému je velice široké. V běžných provozech upozorní také na to, jestli někdo neupadl, neomdlel nebo není zraněn. V maloobchodě může pomoci sledovat, zda se u některého zboží či výdeje netvoří zbytečné fronty. Pomáhá také s bezpečností práce, případně upozorní na vznik požáru. V bankách může včas odhalit abnormální chování klientů.

Prevence nákazy zaměstnanců: Inteligentní plánování směn

Inteligentní platforma Schedulee optimalizuje logistické plánování směn. Uožní optimálně alokovat zaměstnance, aby provoz v pořádku fungoval, a zároveň zaručuje možný kontakt mezi zaměstnanci, aby se potenciální nákaza nešířila v celé firmě. 

Tato pokročilá platforma vznikla pro plánování směn ve zdravotnictví a v kritických státních organizacích, aby minimalizovala rozšíření infekce. Je natolik flexibilní, že je možno ji nasadit v jakémkoliv provozu, od výrobních podniků přes kanceláře až po logistiku. Platforma totiž nabízí uzpůsobitelné definice schopností personálu a požadovaných kompetencí, aby šlo jednoduše plánovat směny. 

- 75%

Při využití inteligentního plánování jako prevence se riziko šíření nemoci může snížit až o 75 %.

Chraňte klienty a zaměstnance: Termální měření teploty

Zjistěte, zda nejsou klienti a zaměstnanci vstupující do vaší pobočky nemocní. Termální kamery umístěné u vstupu zachycují zvýšenou tělesnou teplotu pro detekci potenciálně infekčních osob. Systém poskytuje okamžité informace a umožňuje vám přijmout preventivní opatření. 

Tento neinvazivní a bezkontaktní monitorovací systém se hodí pro obchody, obchodní centra, hotely, banky, továrny a všechna místa, kam přichází více osob. 

Inteligentní karanténa

Pokud se COVID-19 objeví i ve vaší firmě, izolujte pouze ty, kteří jsou ohroženi. Díky pokročilé analytice je možné nasadit inteligentní karanténu, místo restriktivních opatření, jako je zavření celé pobočky nebo provozu. Tato inteligentní karanténa vychází z analýzy podnikových dat, jako jsou informace o schůzkách a poradách, kdo byl v místnosti po nakažené osobě, včetně návštěv a klientů. Takto minimalizujete dopad karantény na váš provoz a získáte vyčerpávající data. 

Zájímá vás, jak ve vaší firmě vytvořit bezpečné prostředí? Ozvěte se nám

Děkujeme

V co nejbližší době se vám ozveme.

Ondřej Vaněk

CEO Blindspot Solutions

Ondřej Vaněk

Štěpán Kopřiva

CTO Blindspot Solutions

Štěpán Kopřiva