Do Adastry, přední mezinárodní konzultační společnosti českého původu, přichází řídit lidské zdroje Zbyněk Němec, který tuto pozici předtím zastával u filipínského Home Creditu. Jeho úkolem bude především vyhledávání nových IT specialistů přímo na vysokých školách a vytváření povědomí o společnosti jakožto dobrém zaměstnavateli.

Němec má za úkol uvádět do praxe nové strategie a trendy v oblasti HR. Soustředit se bude zejména na plné využití sociálních sítí, navazování nových a udržování stávajících vztahů s vysokými školami nebo lepší prezentaci společnosti na studentských veletrzích.

“Z pozice zástupce firmy, jejíž jádro tvoří moderní technologie, se rovněž budu zabývat otázkou, jak převést celou komunikaci mezi HR oddělením a lidskými zdroji online,” upřesňuje své první kroky ve firmě Zbyněk Němec.

Výsledkem jeho působení má být moderní firma, v níž talentovaní spokojení zaměstnanci tvoří hlavní konkurenční výhodu.

 

Zbyněk Němec

Do Adastry nastoupil rovnou jako šéf lidských zdrojů v lednu tohoto roku. Svojí kariéru zahájil realizací talentových programů a workshopů pro GE Money Bank. Převážnou část svého pracovního života strávil prací pro Home Credit Philippines, kde vybudoval od nuly celé HR oddělení, jež následně po několik let vedl.