Jsou GoodData opravdu dobrá pro data? A na co bude velká banka testovat Keboola? Tyto a mnoho dalších otázek jsou tématy našich pravidelných setkání (meetup) skupiny Prague Data Management Meetup. Setkání se konají v prostorách Adastry, kde během pár hodin (které, jak se občas zdá, ani nestačí) probereme s řadou odborníků různých firem a profesí odborně zaměřenou problematiku z oblasti DWH/BI/DATA.

Co jsou to meetupy?

Meetup je neformální setkání sdružující různé skupiny odborníků a zájemců o rozmanitá témata. Díky meetupu můžete ve svém okolí najít partu lidí, které zajímají nejen data a holdují Hadoopu, podnikají, vyvíjejí, ale například i ty, kteří mají rádi pivo, hrají stolní hry a tak dále.

A co tam dělá ADASTRA? Pořádáme nezávislá setkání, kde diskutujeme o různých DWH/BI/­DATA tématech. Od podzimu, kdy jsme u nás tento projekt spustili, jsme měli meetupy na téma DWH Warm-up, Data Lake, Dark Data, Data Lake podruhé, Street-battle mezi Self-Service BI nástroji, kde jsme například porovnávali Qlik, Tableau, SAS VA, Microsoft Power BI. Další témata máme ve frontě, ale není to žádný dogmatický jízdní řád.

Meetupy jsou pro nás zajímavý experiment – sice máme připravenou prezentaci s pár obrázky a tématy, ale nikdy nevíme, kam se diskuse zvrtne, kdo si přijde postěžovat na svůj datový sklad, na svoje IT, na svůj business nebo binec v datech. Také dopředu nevíme, kolik z přihlášených lidí přijde. Členů máme ve skupině aktuálně již okolo 200!

A co si od toho slibujeme? Zajímá nás, co si odborníci z DWH/BI/DATA oblastí myslí, co řeší a co je trápí, vyměňujeme zkušenosti a postřehy a snažíme se tak všeobecně kultivovat toto odborné prostředí.

Přidejte se k nám!