V minulých týdnech se u nás konal historicky první Adastra Power BI workshop, který našim Adastřanům umožnil vyzkoušet si technologické řešení self-service BI na vlastní kůži. Oficiálně se ho zúčastnilo šest týmů, které měly již v průběhu léta za úkol vymyslet si vlastní business story, sehnat potřebná data a naučit se pracovat s nástrojem Power BI Desktop. Týmy dostaly na závěr jeden a půl dne na přípravu dashboardů a následné prezentace svého příběhu zástupcům managementu, kteří jejich úsilí vyhodnotili.

Všechny týmy se úkolu zhostily s nadšením v duchu rčení „škola hrou“, a závěrečné výstupy tak byly nejen zajímavé a tematicky rozmanité, ale často také zábavné a poučné. Vybrané prezentace se společně s jejich tvůrci následně dočkaly i hmotného ocenění, které však nebylo rozhodně tím nejdůležitějším výsledkem celé této aktivity.

Klíčovým přínosem je především fakt, že ačkoliv jsou naši konzultanti odborníci na různé oblasti napříč Adastrou, podařilo se jim rozšířit své dosavadní znalosti o nástroj do své každodenní praxe, s nímž do té doby většinou přímo nikdy nepracovali. Díky tomu vzniklo šest úžasných příběhů podložených řadou dashboardů s poutavými datovými vizualizacemi, z nichž vám brzy v novém článku představíme výběr.

Děkujeme všem týmům za skvělou práci i věnované úsilí a těšíme se opět někdy příště na další kolo!