Ve dnech 4. a 5. dubna 2016 se v Hradci Králové uskutečnil již 19. ročník prestižní konference ISSS/V4DIS orientovaný rozvoj veřejné správy, e-governmentu a informatizaci společnosti. Adastra akci podpořila svým partnerstvím a v programu představila hned dvě svá tematická řešení s možnou aplikací ve státní správě. Zároveň jako technologicky nezávislá společnost nastínila Adastra možnosti propojení s jedním z dostupných řešení na trhu, a to od společnosti Oracle, jíž je gold partnerem.

Konference se každoročně zúčastní přes 2000 účastníků, kteří si také tentokrát mohli vybírat z nabitého dvoudenního programu čítajícího okolo dvou set přednášek, prezentací a diskuzí. Oficiální záštitu celé akci poskytl tradičně místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka a pozvání mezi významnými hosty přijala také eurokomisařka Věra Jourová. V tematických blocích pak nechyběla nejen problematika hodnocení stávajícího rozvoje e-governmentu, ale také například témata týkající se elektronické identity, transparentnosti veřejné správy či témata spojená s novými trendy v oblasti mobilních technologií, cloudu a kybernetické bezpečnosti.

Adastra se zapojila do programu hned první den konání konference. V rámci přednášky směřované vedoucím pracovníkům byl hlavním předmětem diskuze nový rozměr progresivní, bezpečné a efektivní správy rostoucího množství dat. V zastoupení Adastry představili svůj pohled na věc Martin Bém a David Kozelka z divize Finance, kteří přiblížili hostům aktuální pojetí stávajících trendů v oblasti velkých datových integrací, a to s důrazem na spolehlivější, bezpečnější a levnější ICT služby včetně progresivních cloudových řešení.

Druhá přednáška byla následně zaměřena více technologicky, kdy jsme se stejnému tématu věnovali pohledem IT pracovníka s důrazem na to, jak dělat lépe, spolehlivěji a bezpečněji datové integrace a přitom ještě ušetřit díky platformě Oracle. Konkrétně jsme zde představili řešení Oracle Database 12c včetně možností využití Oracle Exadata Database Machine a Oracle cloudových služeb se zvláštním důrazem na nákladovou a provozní optimalizaci.

Během konference jsme se také setkali a diskutovali s mnoha zástupci organizací, vážíme si jejich zájmu o další vzájemnou spolupráci a těšíme se na příští setkání, třeba právě na budoucím ročníku konference ISSS/V4DIS.

Inspirujte se případovou studií týkající se řešení Oracle Exadata Database Machine.

Získejte více informací o samotném řešení Oracle Database.