Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra podporuje Libora Šmoldase, jednoho z našich nejlepších jazzových kytaristů současnosti, už od roku 2009 a nejinak tomu bude i letos. Aktuálně Libor Šmoldas vyráží za podpory Adastry na česko – slovensko – polské turné, a to s esy newyorské hudební scény – bubeníkem Adamem Nussbaumem a basistou Jayem Andersonem. Představí na něm album, které s těmito vynikajícími hudebníky natočil běhěm turné svého kvarteru v USA v létě 2011. Deska je nazvaná Dreamtime, vychází v limitované edici a bude k dostání pouze na koncertech v rámci turné, které začíná 2. června v Ostravě.

„Libor Šmoldas dal dohromady jednu z nejlepších jazzových rytmik současnosti. Ve svých jednatřiceti letech má už za sebou pěknou řádku mezinárodních spoluprací a natočených desek. Smekám před jeho uměním a velmi se na koncerty těším,“ uvedl Pavel Kysela, generální ředitel společnosti Adastra.
 Koncertní a pedagogické aktivity Libora Šmoldase zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole: New York, Washington, Sydney, Peking, Istambul či Londýn. Uznání se mu dostává nejen v zahraničí, ale i na domácí scéně – v roce 2006 např. získal ocenění Anděl za nejlepší jazzovou desku roku.
 Více informací o Liboru Šmoldasovi naleznete na jeho webových stránkách www.liborsmoldas.cz

Harmonogram koncertního turné „ŠMOLDAS NUSSBAUM ANDERSON“

  • 2. 6. se můžeme na trio Šmoldas / Nussbaum / Anderson těšit v Ostravě v rámci festivalu Janáčkův Máj.
  • 3. a 4. 6. zamíří do polské Poznaně, zahraje v poznaňském Blue Note klubu a bude přednášet na místní akademii.
  • 5. 6. kapela vystoupí v pražském Jazz Docku.
  • 6. 6. bude přednáška na pražské Ježkově konzervatoři a večerní koncert v klubu Highway 61 v Českých Budějovicích.
  • 7. 6. bude trio hrát na Slovensku na festivalu v Piešťanech.
  • 8.6. bude poslední koncert ve Zlíně v rámci festivalu JazZlin Fest 2013.