Adastra se letos již potřetí stala partnerem Czech Pioneers 2017, společné výpravy vybraných domácích technologických startupů a korporací na Pioneers Festival ve Vídni. Festivalu se tentokrát účastní celkem 7 projektů, které se automaticky zařadí mezi 500 startupů z celého světa na této akci. Jména „sedmi statečných“ oznámil business akcelerátor TechSquare, který Czech Pioneers organizuje.

Hlavním cílem výpravy je navázání obchodních a strategických partnerství mezi startupy a korporátními účastníky. Mezi Czech Pioneers jsou projekty z oblasti zdravotnictví, ICT infrastruktury a kybernetické bezpečnosti, prevence fraudů, digitalizace, chytré domácnosti, zpracování dat a průmyslu 4.0. Významným kritériem pro výběr byla již tradičně relevance k zaměření korporátních partnerů výpravy, kterými jsou vedle Adastry letos také Kooperativa a ANECT.

Na festival, který se letos koná ve dnech 1. a 2. června, se TechSquare přihlásilo celkem 35 startupů, z nichž 16 splňovalo základní požadavky pro nominaci. Vybrané projekty získají v průběhu výpravy možnost navázat obchodní či strategickou spolupráci s korporátními partnery Czech Pioneers.

Czech Pioneers 2017 budou letos reprezentovat následující projekty:

  • Angee - zařízení pro bezpečnou domácnost
  • FetView - platforma pro digitalizaci lékařské dokumentace v oblasti porodnictví a gynekologie
  • IP Fabric – nástroj pro efektivní řízení síťové infrastruktury velkých korporací
  • Neuron Soundware – řešení pro predikce poruch zařízení na základě analýzy zvuku pomocí strojového učení
  • Rossum – umělá inteligence pro digitalizaci dokumentů
  • Stories – Business Intelligence nástroj založený analýze trendů ovlivňujících finanční výsledky firem
  • ThreatMark – řešení pro kybernetickou bezpečnost spadající do kategorie Fraud Detection

Přejeme nadějným startupům mnoho úspěchů.